Husk å oppgi fullt navn og adresse hvis henvendelsen skjer på e-post til riksarkivet@arkivverket.no. Benytt formelen fornavn.etternavn@arkivverket.no hvis henvendelsen skal gå direkte til enkeltpersoner (æ=a, å=a, ø=o).

Navn

Telefon

Stilling

Avdeling/Seksjon

Alsvik, Bård 22 02 28 42 Underdirektør Seksjon for formidling
Amundsen, Odd 22 02 27 53 Seniorkonsulent Seksjon for digitalisering og konservering
Andersen, Espen 22 02 28 33 Rådgiver Seksjon for brukertjenester
Andressen, Leif 22 02 26 69 Avdelingsdirektør Seksjon for bygningsdrift og utbygging
Ansnes, Kari 22 02 28 62  Seniorrådgiver Seksjon for avlevering og arkivbeskrivelse
Anwar, Azza 22 02 26 00 Førstekonsulent  IT-avdelingen
Ashraf, Adil 22 02 26 00 Førstekonsulent  IT-avdelingen
Bakken, Hallstein 22 02 28 35 Rådgiver Seksjon for digitalt depot
Barstad, Jon 22 02 26 00 Rådgiver Seksjon for brukertjenester
Behrens, Gro 22 02 26 71 Studieleder Riksarkivar - stab
Benedictow, Kari 22 02 26 18 Arkivar Seksjon for bestandsforvaltning
Berg, Hans Fredrik 22 02 28 49 Seniorrådgiver Seksjon for elektronisk arkivdanning
Brattelid, Kristin 22 02 26 00 Arkivar Seksjon for privatarkiver
Breivik, Tor 22 02 27 15 Stabsdirektør Riksarkivar - stab
Bråthen, Torkel Rønold 22 02 26 59 Seniorrådgiver Depotavdelingen
Bækkelund, Mari Arnekleiv 22 02 26 00 Konsulent Seksjon for formidling
Bøe, Kari 22 02 27 17 Arkivar Seksjon for formidling
Carlsen, Nina Hveem 22 02 26 22 Førstearkivar Seksjon for privatarkiver
Christensen, Rasmus Austad 22 02 26 00 Formann Seksjon for avlevering og arkivbeskrivelse
Dudek, Nina 22 02 28 38 Personalrådgiver Personalseksjonen
Einarsen, Heidi 22 02 26 44 Rådgiver Arkivseksjonen
Ekker, Mette Gismerøy 22 02 27 05 Fungerende leder Seksjon for kildeutgivelse
Engelsen, Bente 22 02 27 03 Rådgiver Publikumsavdelingen
Engestøl, Jørgen 22 02 26 00 Rådgiver Seksjon for brukertjenester
Eriksen, Freddy 22 02 02 67 Konsulent Personalseksjonen
Eriksson, Helena Ingegerd 22 02 26 73 Rådgiver Seksjon for bestandsforvaltning
Fischer, Hans-Herman 22 02 26 00 Avdelingsdirektør It-avdelingen
Flood, Grethe 22 02 26 00 Arkivar Seksjon for brukertjenester
Frodesen, Kari M. 22 02 26 82 Seniorrådgiver Seksjon for elektronisk arkivdanning
Frøyseth, Helen 22 02 28 96/
48 22 09 92 
Kommunikasjonsrådgiver Informasjonsstaben
Fure, Eli 22 02 26 33 Underdirektør Publikumsavdelingen
Garrido, Monica 22 02 28 46 Rådgiver Seksjon for digitalisering og konservering
Gausdal, Ole 22 02 28 34 Avdelingsdirektør Depotavdelingen
Glette, Silje Buset 22 02 28 29 Førstekonsulent Seksjon for avlevering og arkivbeskrivelse
Groven, Arne Kristian 22 02 27 60 Seniorrådgiver Seksjon for elektronisk arkivdanning
Gutans, Ilmars 22 02 26 32 Arkivar Seksjon for bevaring og kassasjon
Gaarder, Tor Anton 22 02 26 24 Underdirektør Seksjon for elektronisk arkivdanning
Gaasemyr, Torunn 22 02 26 00 Rådgiver Seksjon for elektronisk arkivdanning
Haeck, Patricia 22 02 28 09 Rådgiver Seksjon for formidling
Hagen, Elisabeth Tautra 22 02 26 00 Rådgiver Personalseksjonen
Hagstrøm, Anne 22 02 26 00 Konsulent Seksjon for brukertjenester
Hamdi, Kareem Soultan 27 23 26 78 Seniorkonsulent Seksjon for avlevering og arkivbeskrivelse
Hammer, Helen 22 02 26 00 Førstekonsulent Arkivseksjonen
Hannisdal, Espen 22 02 27 32 Rådgiver It-avdelingen
Haug, Geir 22 02 26 00 Rådgiver Seksjon for digitalt depot
Haugen, Jon Atle 22 02 26 73 Seniorrådgiver Seksjon for elektronisk arkivdanning
Haugsland, Åshild 22 02 26 00 Rådgiver Seksjon for brukertjenester
Hendriksen, Gro 22 02 28 85 Arkivar, fungerende leder Seksjon for bevaring og kassasjon
Hjort, Helga 22 02 28 12 Seniorrådgiver Riksarkivar - stab
Hofstad, Marius Bjørnson 22 02 28 72 Rådgiver Seksjon for bevaring og kassasjon
Holmås, Linda 22 02 26 03 Underdirektør Seksjon for bestandsforvaltning
Holte, Helge 22 02 26 63 Førstekonsulent Seksjon for digitalt depot
Hunskaar, Kristian 22 02 27 69 Underdirektør Seksjon for digital tilgjengeliggjøring
Husby, Hanne 22 02 26 87 Arkivleder Arkivseksjonen
Høglund, Britt 22 02 27 45 Førstekonsulent Seksjon for digitalisering og konservering
Ingulfsen, Daniel 22 02 26 00 Seniorrådgiver It-avdelingen
Johannessen, Charlotte 22 02 26 48 Førstekonsulent Seksjon for elektronisk arkivdanning
Jenssen, Lars Christian 22 02 26 43 Førstearkivar Riksarkivar - stab
Johannessen, Knut 22 02 26 76 Seniorrådgiver Administrasjonsavdelingen
Johansen, Yanjun Li 22 02 28 91 Controller Økonomiseksjonen
Johnsen, Elin Elisabeth 22 02 26 00 Konsulent Seksjon for bestandsforvaltning
Kantine 22 02 28 40   Kantine
Kantinebestyrer 22 02 27 33   Kantine
Kantinedisk 22 02 27 57   Kantine
Karijord, Terje 22 02 27 23 Konsulent Seksjon for avlevering og arkivbeskrivelse
Kidane, Tsigereda 22 02 26 55 Konsulent Seksjon for avlevering og arkivbeskrivelse
Kirkholt, Frode 55 96 58 25 Seniorrådgiver It-avdelingen
Knoph, Christopher 22 02 26 00 Konsulent Seksjon for formidling
Kruse, Ida Revang   Førstekonsulent Permisjon
Kruse, Øivind 22 02 26 27 Arkivar Seksjon for elektronisk arkivdanning
Larsen, Anne Brit 22 02 26 02 Seniorrådgiver Seksjon for avlevering og arkivbeskrivelse
Leon, Alexis 22 02 26 00 Rådgiver IT IT-avdelingen
Lerfaldet, Sverre 22 02 26 66 Konsulent Administrasjonsavdelingen
Liebold, Marcus 22 02 26 36 Rådgiver Seksjon for bevarling og kassasjon
Lund, Fredrik Larsen 22 02 26 43 Rådgiver Seksjon for formidling
Lund, Andra 22 02 28 44 Konsulent Seksjon for digitalisering og konservering
Løkkebø, Unni 22 02 28 14 Seniorrådgiver Seksjon for formidling
Løvli, Øygunn Fadnes 22 02 26 75 Seniorkonsulent Økonomiseksjonen
Løwe, Gunn 22 02 26 00 Arkivar Seksjon for brukertjenester
Løyland, Margit 22 02 27 11 Førstearkivar Seksjon for kildeutgivelse
Malme, Madeleine Søder 22 02 26 49  Rådgiver Økonomiseksjonen
Malmø-Lund, Anna Kristina 22 02 26 36 Arkivar Seksjon for bevaring og kassasjon
Marken, Jøran Zahl 22 02 27 36 Førstekonsulent Seksjon for digitalisering og konservering
Martol, Ellen Elster 22 02 26 77 Rådgiver Seksjon for eldre arkiver og spesialsamlinger
Mathisen, Åge 22 02 26 42 Førstekonsulent Seksjon for digitalisering og konservering
Metliaas, Kari 22 02 26 38  Konstituert riksarkivar  
Mordt, Gerd 22 02 27 08 Arkivar Seksjon for kildeutgivelse
Nakken, Alfhild 22 02 26 79 Underdirektør Seksjon for eldre arkiver og spesialsamlinger
Nergård, May Beathe 22 02 27 63 Konsulent Arkivseksjonen
Norli, Stian 22 02 28 11 Underdirektør Seksjon for avlevering og arkivbeskrivelse
Odowa, Mohamed Salad 22 02 26 00 Konsulent Seksjon for bestandsforvaltning
Nygaard, Lars 22 02 26 14 Seniorrådgiver Depotavdelingen
Nøstberg, Ingrid 22 02 26 00 Seniorrådgiver Seksjon for bevaring og kassasjon
Olsen, Kåre 22 02 26 31 Førstearkivar Seksjon for bestandsforvaltning
Ottersland, Per Kristian 22 02 27 40 Arkivar Seksjon for privatarkiver
Pechenkina, Yulia 22 02 28 44 Konsulent Seksjon for digitalisering og konservering
Pettersen, Erland  22 02 26 00 Underdirektør Seksjon for brukertjenester
Pettersen, Gunnar 22 02 27 04 Førstearkivar Seksjon for eldre arkiver og spesialsamlinger
Pettersen-Dahl, Terje 22 02 26 83 Seniorrådgiver Seksjon for digitalt depot
Ramsholt, Kristin 22 02 27 21 Seniorrådgiver/gruppeleder konservering Seksjon for digitalisering og konservering
Randsborg, Hege Brit 22 02 26 81 Arkivar Seksjon for eldre arkiver og spesialsamlinger
Rasmussen, Sigrun 22 02 26 00 Underdirektør Seksjon for privatarkiver
Reed, Arne 22 02 27 61 Bibliotekar Seksjon for formidling
Riise, Anne 22 02 26 37 Rådgiver Seksjon for avlevering og arkivbeskrivelse
Riiser, Morten 22 02 28 59 Økonomisjef Økonomiseksjonen
Ronge, Vilde 22 02 26 00 Underdirektør Seksjon for bevaring og kassasjon
Ross, Frøydis Bryhn 22 02 27 60 Seniorkonsulent Depotavdelingen
Runnestø, Rune 22 02 26 09 Rådgiver Seksjon for digitalt depot
Schilling, Romy 22 02 28 17 Bibliotekar Seksjon for formidling
Røsjø, Ellen 22 02 26 00 Seniorrådgiver Seksjon for privatarkiver
Sandum, Elisabeth 22 02 28 51 Konsulent Seksjon for bestandsforvaltning
Sataslåtten, Olav Hagen 22 02 28 10 Underdirektør Seksjon for digitalt depot
Seim, Runhild 22 02 27 12 Arkivar Seksjon for formidling
Selseth, Nils Tore 22 02 26 57 / 28 51 Rådgiver Seksjon for privatarkiver
Skindlo, Stian 22 02 26 00 Senorrådgiver IT-avdelingen
Skjånes, Jørgen 22 02 26 00 Rådgiver IT-avdelingen
Skjønhaug, Svein Erik 22 02 27 20 Førstekonsulent Seksjon for digitalisering og konservering
Skaaraas, Ole 22 02 28 13 Førstekonsulent Seksjon for digitalisering og konservering
Sollid, Magnus 22 02 26 00 Rådgiver Seksjon for brukertjenester
Sperre, Torild Marie 22 02 28 84 Seniorkonsulent Arkivseksjonen
Stageberg, Mariann 22 02 26 10 Rådgiver It-avdelingen
Stavheim, Synne 22 02 26 00 Underdirektør Seksjon for digitalisering og konservering
Stenberg, Hilde 22 02 26 85 Lederassistent Personalseksjonen
Stenersen, Quirina 22 02 27 26 Bibliotekar Seksjon for forrmidling, biblioteket
Størseth, Anne 22 02 28 75 Personalsjef Personalseksjonen
Sunde, Geir 22 02 27 01 Seniorkonsulent Administrasjonsavdelingen
Svendsen, Petter 22 02 26 11 Seniorrådgiver Seksjon for digitalt depot
Sørby, Lise 22 02 27 37 Konsulent Seksjon for digitalisering og konservering
Thingsrud, Leif 22 02 26 00 Arkivar Seksjon for brukertjenester
Thorsberg, Luis Cerrato 22 02 26 50 Senorrådgiver Seksjon for bestandsforvaltning
Torgner, Jan Ragnar 22 02 26 00 Rådgiver Seksjon for brukertjenester
Trælhaug, Hans Knut 22 02 27 52 Arkivar Seksjon for bevaring og kassasjon
Trøan, Simon 22 02 26 00 Rådgiver Seksjon for brukertjenester
Tungesvik, Geir Ivar 22 02 26 70 Underdirektør Seksjon for elektronisk arkivdanning
Tønnessen, Espen 22 02 26 06 Seniorrådgiver Depotavdelingen
Ugulen, Jo Rune Kristiansen 22 02 27 07 Førstearkivar Seksjon for kildeutgivelse
Ulset, Tor 22 02 27 06 Seniorrådgiver Seksjon for kildeutgivelse
Urtegaard, Gunnar 22 02 28 77 Avdelingsdirektør Bevarings- og tilsynsavdelingen
Valdimarsdottir, Katrin D 22 02 26 74 Førstekonsulent Seksjon for avlevering og arkivbeskrivelse
Vangli, Bent 22 02 26 00 Seniorrådgiver IT IT-avdelingen
Volla, Tine T. 22 02 26 88 Førstekonsulent Personalseksjonen
Walle, Lene 22 02 27 22 Regiondirektør Leder for statsarkivene og Samisk arkiv
Walmann, Anette 22 02 27 64  Fotoarkivar Seksjon for eldre arkiver og spesialsamlinger
Wangen, Ann Kristin 22 02 26 11 Rådgiver Seksjonen for digital tilgjengeliggjøring 
Warberg, Svein 22 02 27 72 Seniorrådgiver Seksjon for digitalisering og konservering
Weidling, Tor 22 02 26 80 Førstearkivar Seksjon for eldre arkiver og spesialsamlinger
Westland, Inger Lise 22 02 27 44 Førstekonsulent Økonomiseksjonen
Young, Anna 22 02 28 51 Konsulent Seksjon for bestandsforvaltning
Zahl, Ketil 22 02 26 16 Arkivar Seksjon for bestandsforvaltning
Ødegaard, Øyvind 22 02 26 12 Avdelingsdirektør Publikumsavdelingen
Østby, Frederic Grundt 22 02 26 00 Seniorrådgiver IT IT-avdelingen
Østrøm, John Erik 22 02 26 39 Rådgiver Seksjon for digitalt depot
Øverland, Vidar 22 02 26 04 Seniorrådgiver Seksjon for privatarkiver
Øyen, Jonette 22 02 26 00 Underdirektør Seksjn for drift og sikkerhet
Aarsæther, Margaret S. 22 02 26 21/
97 18 87 94
Informasjonssjef Informasjonsstaben
Aasen, Arnhild 22 02 27 09 Arkivar Seksjon for kildeutgivelse